Wooden dog from scrap/ Piesek z drewna

If you want to translate to your language please use translator located on the right side:)

Welcome at our DIY blog Kalamondin Design!
Witam na naszym blogu DIY Kalamondin Design i zapraszam do subskrypcji!

Jak zapewne zauważyli Ci, którzy śledzą naszego bloga, od jakiegoś czasu zacząłem wykorzystywać resztki jakie mi zostają do tworzenia figurek. Oto kolejny pomysł z serii zwierzątek, który wzbogaci moją szafkę. Piesek ze ścinków jest prosty, zachowany w rustykalnej tonacji, naturalny i ekologiczny. Poniższa fotografia przedstawia to co wykorzystałem do jego zrobienia + gwóźdź.


Wykorzystałem 2 ścinki takie jakie były, trzeci musiałem przeciąć by zrobić uszy.


Na początku odmierzyłem ile ma głowa pieska i podzieliłem to na pół. Wyciąłem i następnie przeciąłem go po przekątnej. W ten sposób otrzymałem uszy na całą szerokość łebka.


W kawałku przeznaczonym na głowę była dziurka po gwoździu. Postanowiłem potraktować to jako bazę do pyszczka. Dłutkiem zrobiłem od niej kteskę w dół, którą potem pomaluję na czarno.


Klasycznie szlifowanie, robiłem to na stole i przy równym klocku by zachować poziomy.


Zwykły kołek przeciąłem by wykorzystać go jako nosek.W klocku poświęconym na tułów naciąłem kreski nożykiem by wyglądały jak łapki. 


Ołówkiem oznaczyłem nacięte miejsca.


Zacząłem malować białą bejcą wodną Colours.Nawierciłem otwory na oczy i czarną farbą i małym pędzelkiem narysowałem źrenica i poprawiłem nacięte miejsca pod nosem i na łapkach.


Wbiłem przycięty kołek. Specjalnie chciałem by się wyróżniał wiec go nie malowałem (tak jak uszy).


Piesek niemal gotowy, pozostało posklejać i wbić gwóźdź jako ogonek.Moim zdaniem wyszedł całkiem fajnie. Wygląda ciekawie jak przedmiot dizajnerski i przede wszystkim naturalnie i ekologicznie.
Tworzenie czegoś z resztek sprawia dużą przyjemność gdy wyjdzie coś fajnego i zdajesz sobie sprawę, że mogłeś to wyrzucić.
Czy ktokolwiek z Was wykorzystuje ścinki i resztki do podobnych projektów??

No comments:

Post a Comment

I would love to here what you think!